אודות העמותה

עמותת "Trauma4Good" נוסדה במאי 2018 כדי לרתום אנשי מקצוע וכן נפגעי פוסט טראומה והלם קרב שהצליחו להתמודד עם התופעה בהצלחה – על מנת לסייע באופן מרוכז ומקצועי בכל היבטי הטיפול הנחוצים לנפגעי PTSD שלא מצליחים לשבור את מעגל ההפרעה ומתדרדרים עד כדי פשע, סמים, אשפוזים ואפילו מחשבות אובדניות.

פוסט טראומה והלם קרב אינם מחלת נפש, אלא הפרעה נפשית שניתן להתמודד איתה בהצלחה ולנהל חיים נורמטיים, תקינים ומוצלחים.

מייסד העמותה והיו"ר שלה, אורן אור ביטון, מחבר הספר "חבית נפץ", הוא ההוכחה לכך. בספרו הוא מתאר את דרכו הפתלתלה והארוכה, כולל הסכנה והתהומות אליהם הגיע, ועד הטיפול, ההכרה והיציאה לחיים חדשים לצד ההפרעה המתמשכת.

אורן מעביר הרצאות על ניסיון החיים שלו, ומסייע לנפגעים רבים תוך מתן השראה עבורם עם סיפור חייו המורכב והמוצלח. כעת העמותה רוצה לשכלל ולהרחיב את הסיוע הניתן לנפגעים, תוך רתימת בכירים לשעבר במערכת הביטחון, לרבות אלופים במיל' וראשי מוסד לשעבר, כמו גם אנשים מן השורה מכל תחומי החיים.

מטרת העמותה היא לאתר, לטפל וללוות את הנפגעים, בני משפחותיהם וקהילותיהם על מנת לשלב את נפגעי הלם הקרב בישראל בכל מעגלי החיים וולאפשר להם להצליח בחייהם.

רק מעטפת שיטתית של איתור בזמן אמת, טיפול מקצועי וליווי מתמשך לנפגעים, קרוביהם וקהילותיהם יתן מענה לאותם נפגעים – וימנע את ההתאבדות הבאה על רקע פוסט טראומה.

"כל המקיים נפש אחת מישראל, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא" (מסכת סנהדרין, ד, ה).