דני יתום, נשיא העמותה

נולד ב-15.3.45, אלוף במילואים, מפקד פיקוד מרכז לשעבר, ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים וח"כ לשעבר. האלוף יתום, יליד נתניה, התנדב לסיירת מטכ"ל לאחר גיוסו ב-1963, כאשר ביחידה שירת כמ"כ ואחר כך כמפקד צוות. במלחמת יום הכיפורים שירת בשיריון, ובשנות השמונים התמנה למזכיר הצבאי של שר הביטחון משה ארנס. בשנות התשעים כיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל ואחריו של שמעון פרס, ותחת ממשלת נתניהו הראשונה כיהן כאמור כראש המוסד. ב-2003 נבחר לכנסת מטעם מפלגת העבודה, ב-2007 התמודד על הנהגתה והפסיד, וביולי 2008 התפטר מן הכנסת.

דני הכיר את אורן אור ביטון במהלך שירותו הצבאי, בעת שהיה אלוף פיקוד המרכז, והוא מסייע ללוחמים רבים לקבל הכרה בהלם הקרב שלהם. הוא משמש כנשיא העמותה.

אורן אור ביטון, יו"ר ומייסד

אורן אור ביטון, בן 49, נשוי + 4, הינו לוחם ומפקד לשעבר ביחידת המסתערבים של מג"ב, שלקה בהלם קרב תוך כדי שירותו הצבאי. אורן מגדיר את האירוע המכונן של הלם הקרב שלו בקרב בג'נין באוגוסט 1992, בו נהרג לנגד עיניו מפקדו הנערץ ומייסד היחידה, רפ"ק אלי אברם ז"ל. כאשר השתחרר, לא ידע מנוח, ובמשך שנים סבל מתופעות הלוואי הקשות של פוסט טראומה והלם קרב, מבלי שהיה מטופל.

רק לאחר שבמהלך הבזק זיכרון לאותו קרב שלא נגמר, כמעט חנק למוות את בתו סתיו, הלך אורן לטיפול, הוכר כנפגע הלם קרב והחל לשקם את עצמו ואת חייו. הוא פתח ביחד עם שותף מספרת יוקרה בהרצליה פיתוח, ובמקביל החל בפעילות למען נפגעי הלם הקרב בישראל.

אורן הוציא לאור בעברית ובאנגלית את ספרו "חבית נפץ" ב-2017, מרצה על סיפורו בפני קצינים, כוחות ביטחון והצלה, תלמידים וציבור כללי, ומנסה לסייע לנפגעים הפונים אליו כל העת לעצה והכוונה. אורן מילא תפקיד מרכזי בהקמת השדולה למען נפגעי הלם הקרב בכנסת בשנת 2018, וברבעון האחרון של שנה זו גם הקים את עמותת "Trauma4Good", בה הוא משמש כיושב הראש.

קובי בן חיים, מייסד העמותה

 

אלי יחזקאל

גיל מדר

מארק סלושני

טירן כוכונובסקי

נטלי בישור

שיר פלד

אילנית מוזס

מאיר ביטון

אריה יהושוע

ירון פורטר