דני יתום, נשיא העמותה

נולד ב-15.3.45, אלוף במילואים, מפקד פיקוד מרכז לשעבר, ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים וח"כ לשעבר. האלוף יתום, יליד נתניה, התנדב לסיירת מטכ"ל לאחר גיוסו ב-1963, כאשר ביחידה שירת כמ"כ ואחר כך כמפקד צוות. במלחמת יום הכיפורים שירת בשיריון, ובשנות השמונים התמנה למזכיר הצבאי של שר הביטחון משה ארנס. בשנות התשעים כיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל ואחריו של שמעון פרס, ותחת ממשלת נתניהו הראשונה כיהן כאמור כראש המוסד. ב-2003 נבחר לכנסת מטעם מפלגת העבודה, ב-2007 התמודד על הנהגתה והפסיד, וביולי 2008 התפטר מן הכנסת.

דני הכיר את אורן אור ביטון במהלך שירותו הצבאי, בעת שהיה אלוף פיקוד המרכז, והוא מסייע ללוחמים רבים לקבל הכרה בהלם הקרב שלהם. הוא משמש כנשיא העמותה.

עמוס גלעד, חבר הוועדה המייעצת לעמותה

אלוף במילואים עמוס גלעד, יליד 1951, כיהן בעבר כראש המטה הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון, ראש חטיבת המחקר באמ"ן ומתאם פעולות הממשלה בשטחים. הוא גדל והתחנך בקרית מוצקין, והתגייס לצה"ל בשנת 1972.

בשנות השמונים התפרסם כקצין צעיר שהתריע לפני טבח סברא ושתילה במלחמת לבנון הראשונה, ואף העיד על כך בפני וועדת כהאן שחקרה את האירוע. לאחר מכן שימש כעוזר למזכיר הצבאי של ראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל, ובשנות התשעים שימש כעוזרו של דני יתום שהיה המזכיר הצבאי של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

בעשור הראשון של שנות ה-2000 הועלה לדרגת אלוף ובשתי תקופות שונות כיהן כמתאם פעולות הממשלה בשטחים. בבחירות 2015 היה מועמד לתפקיד שר הביטחון מטעם מפלגת העבודה, אולם הפסדה של המפלגה בבחירות החזיר אותו ללמד במרכז הבינתחומי בהרצליה. עמוס גלעד הגיש ב-2004 תביעה כנגד משרד הביטחון בגין פגיעה בבריאותו. כיום הוא משמש כחבר בכיר בוועדה המייעצת של העמותה.

תמיר פרדו, חבר הוועדה המייעצת

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, ירושלמי יליד 1953, שירת בצה"ל כקצין קשר בסיירת מטכ"ל, והשתתף בין היתר כקצין קשר אישי ליוני נתניהו במבצע יונתן לשחרור חטופי אנטבה.

פרדו התגייס למוסד ב-1980, וטיפס בסולם הדרגות בארגון. ב-2006 "הושאל" לצה"ל בשורה של תפקידים במכללה לביטחון לאומי, יועץ למטה הכללי ובפיקוד צפון, שם השתתף בצוות תכנון ופיקוד של מבצעים נגד חזבאללה במלחמת לבנון השניה.

ב-2007 חזר למוסד לתפקיד סגן ראש הארגון, וב-2011 מונה לראש הארגון עד לפרישתו בשנת 2016. פרויקט הגרעין האיראני היה עיקר עיסוקו כראש המוסד.

פרדו הינו חבר בוועדה המייעצת של העמותה.

עמוס ערן, חבר הוועדה המייעצת

עמוס ערן, יליד ספטמבר 1936, כיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת כהונתו הראשונה של יצחק רבין ז"ל כראש הממשלה בשנות ה-70 של המאה הקודמת, לאחר היכרות מוקדמת ביניהם מתקופת עבודתו של רבין כשגריר ישראל בארה"ב.

לאחר עליית בגין לשלטון ב-1977, חזר ערן לשוק הפרטי ולתפקידו לפני עבודתו עם רבין, כיו"ר קרן הפנסיה "מבטחים" של ההסתדרות הכללית. ב-1988 התמנה לנשיא אוניברסיטת חיפה. תפקידי ניהול נוספים בהם כיהן לאורך השנים: יו"ר עתודות קרן פנסיה, יו"ר רדיו 99, יו"ר חברת טיסרה אינק, ממייסדי חברת הביוטכנולוגיה XTL, דירקטור בחברות כלל עסקי ביטוח, מדיס אל, כאן תקשורת, דלק קידוחים, ביו לייט. כיום הוא גם משמש כקונסול כבוד של ליטא בישראל.

ערן הינו חבר בוועדה המייעצת של העמותה.

ד"ר דודו דגן, חבר הוועדה המייעצת

ד"ר דודו דגן גדל והתחנך בקרית ביאליק, ובלימודיו הרפואיים התמחה ברפואת ילדים ובטיפול נמרץ ילדים. דגן הינו בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות, וכבוגר פיקוד ומטה במכללה לביטחון לאומי שירת במגוון תפקידי פיקוד רפואיים בצה"ל (לרבות קצין רפואה ראשי של סיירת מטכ"ל).

בין השנים 2014-2017 שימש כקצין רפואה ראשי של צה"ל, ולאחר שחרורו בדרגת תא"ל התמנה למנכ"ל בית החולים אסותא באשדוד. דגן הינו נשוי ואב לשניים.

ד"ר דגן מכהן כחבר הוועדה המייעצת של העמותה.

ניר דבורי, חבר הוועדה המייעצת

ניר דבורי, יליד קיבוץ אילון, שירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האוויר 669, בה הוא גם עושה מילואים. כבוגר בית הספר לתקשורת "כותרת" בת"א, הצטרף ב-2002 לחברת החדשות של ערוץ 2, בה הוא ממלא כיום את תפקיד הכתב הצבאי.

דבורי הינו חבר הוועדה המייעצת של העמותה.

עו"ד רינת גולד-גזית, חברת הוועדה המייעצת

עו"ד רינת גולד-גזית עוסקת מאז 1998 בזכויות נכי צה"ל ומשפחות שכולות, לרבות הליכי הכרה בזכויות (קשר סיבתי), קביעת דרגות נכות, תגמולי מחיה, הטבות שמעבר לקבוע בחוק, שלבי הטיפול בתביעות הזכאים, ההלכות המשפטיות, תהליכי העבודה של אגף השיקום, חקיקה ועוד.

עו"ד גולד-גזית הינה בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מהמכללה למנהל ותואר ראשון בפסיכולוגיה מאונ' ת"א, אותם סיימה בהצטיינות. בעבר שירתה בצבא קבע במנהל גיוס כראש המדור הפסיכוטכני, האחראי על האבחון הפסיכוטכני לכלל המועמדים לשירות ביטחון בצה"ל.

לצד העיסוק הפעיל בעריכת דין ומיצוי זכויות של נפגעי הלם קרב מול מערכת הביטחון, היא גם עוסקת במחקר אקדמאי בנושא זכויות נכי צה"ל ומשפחות שכולות ובייעוץ משפטי בכל הנוגע לזכויות לפי חוק הנכים וחוק משפחות חיילים שנספו במערכה. המחקרים אותם היא עורכת עוסקים במעמדם וזכויותיהם של נכי צה"ל ומשפחות שכולות לרבות כתיבת תזה, במסגרת סיום לימודי תואר שני במשפטים במכללה למנהל.

עו"ד גולד גזית הינה חברה בוועדה המייעצת של העמותה.

אל"מ במיל'- רונית לב, חברת הוועדה המייעצת

מקימת ״מגשימים חלומות קטנים לאנשים גדולים״ – ארגון ללא מטרות רווח שמתמקד בלשמח שורדי שואה על ידי הגשמת החלומות שלהם.
חברת מועצת העיר גבעת שמואל
אלוף משנה במילואים בצה״ל, המשרתת כמפקדת יקלר תל אביב
תואר ראשון במדעי החברה
תואר שני במדעי המדינה
דוקטורנטית בבר אילן
יור עמותת פיקוד העורף

אביגדור קהלני

דן חלוץ

עוזי דיין

אלוף גיא צור

עו"ד שי וולובסקי

לירן גלנטר

גיא זקס